Perspektywy rozwoju robotyzacji spawania łukowego w osłonie gazowej
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Abstrakt
W artykule podjęto tematykę zmian w podejściu do procesów robotyzacji w aspekcie spawania łukowego w okresie zmian ustrojowych oraz współczesnych wymagań stawianych stanowiskom zrobotyzowanym. Przedstawiono również doświadczenia i spostrzeżenia autora o wieloletnim doświadczeniu w robotyzacji procesów spawalniczych.
Prospects for the development of robotic arc welding with shielding gas
Abstract
The article deals with changes in the approach to the processes in terms of robotic arc welding during the political changes and the requirements of modern robotic applications. The article presents the authors experience and insights of many years of experience in the robotic welding processes.
Pobrania
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Creative Commons CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Artykuły czasopisma Welding Technology Review (Przegląd Spawalnictwa) publikowane są w otwartym dostępie na licencji CC BY (licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe). Licencja CC BY jest najbardziej otwartą dostępną licencją i uważaną za „złoty standard” w formule otwartego dostępu; jest również preferowany przez wielu fundatorów badań. Licencja ta umożliwia czytelnikom kopiowanie i redystrybucję materiału na dowolnym nośniku i w dowolnym formacie, a także zmienianie, przekształcanie lub budowanie na nim materiału, w tym do użytku komercyjnego, pod warunkiem wskazania oryginalnego autora.
Bibliografia
Dąbrowski A.: Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze aspekty praktyczne, Przegląd Spawalnictwa Nr 7-8/2009.
Christian Paul, Lars Hofner Sensory w robotyzacji.
Materiały informacyjne firmy Cloos.